English

Filmim i rrallë i sulmit terrorist (VIDEO)

Stokholm, 20 dhjetor NOA - Kamerat me qark të mbyllur kanë arritur të xhirojnë momentet dramatike të atentatit në Stokholm më 11 dhjetor. Kamikazi u hodh në erë pikërisht gjatë një ditë për pazarin e Krishtlindjeve.

Filmimi tregon Taimour Abdulwahab Al-Abdaly me çantë pas shpine, teksa ecën gjatë rrugëve më të frekuentuara të Stokholmit, i rrethuar nga dhjetëra njerëz.

Personi duket teksa po kërkon diçka brenda në xhaketën e tij, për të shpërthyer bombën.

Më pas ai ndryshon drejtim, duke shkuar prapa dhe duke u drejtuar poshtë në një rrugë anësore.

r.b/NOA

{youtube}jtWizNB7z7o{/youtube}

KOMENTE