Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Ekuadori shpall njohjen e shtetit palestinez
English

Ekuadori shpall njohjen e shtetit palestinez

Ekuador, 25 Dhjetor 2010 NOA – Presidenti i Ekuadorit shpalli sot se ka vendosur të njohë Palestinën si shtet i pavarur. Pohimin e bëri zyrtarisht, Ministria e punëve të Jashtme e Ekuadorit.

Ajo njoftoi se presidenti Rafael Correa ka njohur zyrtarisht Palestinën si “shtet i lirë dhe i pavarur, brenda kufirit nga viti 1967”.

Në mbështetje në Palestinës së pavarur me kufijtë e njohur para luftës së vitit 1967, njohja e këtij shteti nga ana e Ekuadorit vjen pasi këtë hap e kanë ndërmarrë më herët edhe Argjentina, Bolivia, Brazili, Kuba dhe Venezuela.

e.r/NOA

KOMENTE