English

Damon dhe Affleck mendojnë sërish për të punuar së bashku

SHBA, 29 dhjetor NOA - Matt Damon mendon për 2011 dhe flet për planet e tij, ku ndër të cilat ka përmendur dhe një rikthim për të punuar së bashku në një film, me mikun e tij dhe kolegun, Ben Affleck. Lajmi është bërë i ditur nga revista javore. Aktori, në kinema më datë 5 janar me filmin “Hereafter” të Clint Eastwood ka fituar çmimin Oskar në vitin 1997 për skenarin e tij, me filmin e shkruar dhe të interpretuar me Ben Affleck, “Will Hunting – Genio ribelle”.

“Unë dhe Ben jemi shumë të afërt dhe shpesh flasim për të bërë një film së bashku. Kur dalim për të bërë xhiro me biçikletë, hedhim disa ide të ndryshme”, - thotë Matt Damon .

Kurse tregon gjithashtu: “Aktualisht kemi shumë pak kohë për t’i dedikuar këtyre projekteve, por jam i sigurt se një ditë do të kthehemi për të punuar së bashku”.

r.b/NOA


KOMENTE