English

Grabitën çantën e një gruaje, arrestohen dy të rinj

Shkodër, 28 dhjetor, NOA – Dy persona janë arrestuat dje nga Policia e Shkodrës pasi kanë vjedhur çantën e një gruaje.Personat e arrestuar janë Fabian Toma, 22 vjeç, Edmir Gjergji, 29 vjeç, të dy banues në fshatin Beltojë, Komuna Bërdicë, rrethi Shkodër.

Një ditë më parë, dy të rinjtë në orët vona të natës, në fshatin Barbullush, kanë vjedhur çantën e dorës së shtetases me inicialet Ç. XH.

Pas verifikimeve paraprake është bërë dhe identifikimi i autorëve. Arrestimi i dy të rinjve është bërë sot mëngjesin e ditës së sotme.

a.k/NOA

KOMENTE