Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Obama dhe Hilary Clitnon, më të dashurit në SHBA
English

Obama dhe Hilary Clitnon, më të dashurit në SHBA

SHBA, 28 dhjetor NOA - Presidenti i SHBA-së, Barak Obama dhe sekretarja e tij, Hillary Clinton, janë dy personazhet më të admiruar në Shtetet e Bashkuara në vitin 2010 dhe kjo bazuar në një anketë vjetore të institutit Gallup.

Obama, tek meshkujt ka fituar me 22% të preferencave dhe ndiqet nga George W. Bush (5%) dhe Bill Clinton (4%).

Për të nëntin vit radhazi ka qenë sërish, Hillary Clinton që ka kryesuar listën e femrave me 17%, e ndjekur nga Sarah Palin (12%).
Në mesin e meshkujve më të dashur, ishte dhe ish-presidentit i Afrikës së Jugut, Nelson Mandela dhe themeluesi i Microsoft Bill Gates.

Në vitin 2008, presidenti Barak Obama ishte personi më i admiruar me 32% të votave.
r.b/NOA

KOMENTE