Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
BDI vë kushte për Qeverinë, kërkon dy ministri
English

BDI vë kushte për Qeverinë, kërkon dy ministri

Shkup, 14 janar 2011, NOA- BDI kërkon dy ministri në qeverinë e re të Maqedonisë. Ministria e Drejtësisë dhe Ministria e Transportit dhe e Lidhjeve, janë dy postet që synohen nga kjo parti, në qeverinë që pritet të krijohet. Sipas medieve maqedonase, mësohet se synimi i BDI-së për të marrë Ministrinë e Drejtësisë është mbyllja sa më e shpejtë e rasteve të Hagës. Partia maqedonase në pushtet, VMRO-DPMNE, në muajin mars do të mbajë Kongresin e radhës, në të cilin priten ndryshime në qeveri dhe brenda partisë. Ndërkaq nuk dihet nëse kërkesat e BDI do të plotësohen. a.y/NOA

KOMENTE