Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Berisha pranon emrat e rinj në Qeveri, i çon te Topi
English

Berisha pranon emrat e rinj në Qeveri, i çon te Topi

Tiranë, 14 Janar 2011 NOA - Kryeministri Sali Berisha i ka përcjellë para pak çastesh Presidentit të Republikës Bamir Topi, për dekretim dy emërimet e reja në qeveri. Pas vendimit për dorëheqjen e parevokueshme të zotit Ilir Meta nga posti i Zëvendëskryeministrit dhe Ministrit të Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjitikës, Lëvizja Socialiste për Integrim i ka dorëzuar Kryeministrit të Shqipërisë zotit Sali Berisha propozimet si më poshtë: Edmond Haxhinasto, të emërohet Zëvendëskryeministër dhe Ministër i Punëve të Jashtme. Nasip Naco aktualisht Zëvendëskryetar i Kuvendit të Shqipërisë të emërohet Ministër i Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjetikës. Kryeministri i Shqipërisë zoti Sali Berisha konfirmoi se i miraton propozimet e lartpërmendura dhe i përcjell ato për dekretim tek Presidenti i Republikës. e.r/NOA

KOMENTE