Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Nuk paguajnë këstet e kredive, iu konfiskohen shtëpitë
English

Nuk paguajnë këstet e kredive, iu konfiskohen shtëpitë

SHBA, 14 janar 2011, NOA- Vetëm gjatë vitit që lamë pas, rreth 2.9 mijë pronarë amerikanë kanë marr vërejtje me shkrim për mospagimin me kohë të kësteve për kredi. Ka qenë ky shkaku që bankat në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, gjatë 2010-ës, kanë konfiskuar mijëra shtëpi, pasi pronarët nuk kanë paguar kreditë e marra, por sipas shënimeve zyrtare ky numër mund të jetë edhe më i madh gjatë këtij viti. Sipas agjencisë për hulumtimin e trendeve financiare, “Reality Track”, humbja e pasurisë në dobi të bankave sigurisht se do të jetë një dukuri e shpeshtë, pasi shkalla e papunësisë mbetet shumë e lartë. Shtetet më të prekura nga ky fenomen janë Nevada, Arizona, Florida dhe Kalifornia. a.y/NOA

KOMENTE