Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Plotësohet lista e deputetëve, Thaçi kryeson
English

Plotësohet lista e deputetëve, Thaçi kryeson

Prishtinë, 14 janar 2011, NOA- Përfundon rinumërimi i kutive të votimeve të 9 janarit. Rinumërimi i votave nga rivotimi i pjesshëm ka sqaruar tablonë e deputetëve të rinj të PDK-së për legjislaturën e re. Në krye të listës së 35 deputetëve është Hashim Thaçi me rreth 114 mijë vota, ndërsa më pas renditen Fatmir Limaj e Jakup Krasniqi, duke u ndjekur nga të tjerë emra. Këto rezultate vijnë pas dy votimeve që shoqëruan Kosovën në dhjetor dhe janar. Ku pas parregullsive gjatë zgjedhjeve të 12 dhjetorit, një tjetër raund u mbajt në disa komuna të Kosovës. a.y/NOA

KOMENTE