English

Vdes e dyta e aksidentit në Lushnje

Lushnje, 16 janar 2011, NOA- Pas aksidentit të ndodhur rreth dy orë më parë në Lushnje, ku një çift u përplas nga një makinë, pak minuta më parë ka vdekur Rita Muzaka. Si rrjedhojë e kësaj përplasjeje ka qenë 70 vjeç, Vangjel Muzaka, i cili gjeti vdekjen e menjëhershme ndërkohë që bashkëshortja e tij, Rita Muzaka u plagos dhe u transportua në spital për të gjetur aty vdekjen. Vangjel Muzaka dhe bashkëshortja e tij, Rita Muzaka u përplasën nga një automjet teksa tentonin të kalonin rrugën në unazën e qytetit. Ndërkohë autori i aksidentit u ndalua nga policia dhe do i nënshtrohet proceseve të drejtësisë. a.y/NOA

KOMENTE