English

Atentati, kongresmenia Gifords lë nesër spitalin

Uashington, 20 janar, NOA – Nesër ajo del nga spitali, duke e lënë pas ngjarjen e hidhur që i kushtoi një plumb kokës para dhjetë ditësh.

Fjala është për kongresmenen amerikane, Gabriele Gifords, e cila pësoi një atentat në mes të turmës teksa po mbante një fjalim në zonën e Huston në Teksas nga një djalosh 22 vjeçar.

Bëhet me dije se ajo tashmë është ngritur në këmbë dhe mund të transferohet nga spitali drejt një qendre rehabilitimi.

Madje thuhet se ajo jo vetëm që ka hapur sytë, por edhe se ka nisur komunikimin, skundër edhe shkon vetë deri te dritarja e dhomës së spitalit.

n.e/NOA

KOMENTE