English

E rrihte burri, e merr në mbrojtje policia

Korçë, 20 janar, NOA – Tani ajo nuk ka më frikë se ai do të hyjë në shtëpinë e saj dhe do ta rrahë apo ofendojë siç ka bërë sistematikisht.

Kjo pasi 28-vjeçares së frikësuar nga dhuna e vazhdueshme e të shoqit, tashmë i ka dalë në mbrojtje vetë policia.

Bëhet fjalë për një Urdhër të menjëhershëm Mbrojtje që policia e Korçës ka lëshuar ndaj 28-vjeçares me inicialet Sh.B., banuese në Bilisht.

Kjo ka ardhur pasi ajo ka denoncuar pranë saj bashkëshortin 46-vjeçar Fatos Buçi, për ushtrimin e dhunës fizike dhe psikologjike ndaj saj.

Materialet i kaluan gjykatës së Korçës për veprime të mëtejshme.

n.e/NOA

KOMENTE