Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Demonstrata, qindra autobusë drejt Tiranës
English

Demonstrata, qindra autobusë drejt Tiranës

Tiranë, 21 janar, NOA – Degët e Partisë Socialiste në qytetet kryesore të vendit kanë organizuar nisjen e militantëve për në demonstratën që do të nis sot në Tiranë në orën 14:00.

Raportohen se janë qindra autobusë që janë nisur nga qytete si Vlora, Korça, Durrësi, Fieri, Berati dhe Gjirokastra. Vetëm nga qyteti i Vlorës, korrespodenti i Agjencisë NOA raporton se janë nisur në orët e para të mëngjesit rreth 25 autobusë. Ndërsa një numër mjaft i madh makinash kanë shoqëruar karvanin e demonstruesve.

Po ashtu një numër i madh mjetesh është nisur nga Fieri dhe nga Gjirokastra.

Pritet që një pjesë e madhe e demonstruesve të jenë në rrethet. Për të mos krijuar rrëmujë edhe nisja e demonstruesve do të bëhet në zona të ndryshme të qytetit që përkojnë dhe me vendndalimet e autobusëve, si “Zogu i Zi, “Rruga e Kavajës”, dhe “Rruga e Elbasanit”

a.k./NOA

KOMENTE