English

Anne Hathaway, Catwoman në filmin e ri të Batman

SHBA, 21 Janar NOA - Tashmë është bërë zyrtare, Anne Hathaway do të jetë Catwoman në filmin e ri të Batman. Warner Bros ka njoftuar kastin e aktorëve të “The Dark Night Rises” e sagës së superheroit e realizuar nga Christopher Nolan. Christian Bale do të vazhdojë në rolin e Bruce Wayne dhe Batman, ndërsa dhe Tom Hardy, i cili ka punuar tashmë me Nolan në “Inception” do të jetë Bane, armiku i Batman. Filmi do të shfaqet në kinema gjatë muajit korrik të vitit 2012.

r.b/NOA

KOMENTE