English

Bagdad, së paku 8 persona të vrarë

Bagdad, (Irak), 23 janar, NOA - Të paktën tetë persona kanë humbur jetën dhe 33 të tjerë janë plagosur në sulme të ndara në Bagdad.

Burimet zyrtare bëjnë të ditur se dy makinat bombë kishin në shënjestër patrullat policore, ndërsa shpërthimet tjera atakuan civilë, përfshirë dhe një djalë shtatëvjeçar.

Autoritetet besojnë se sulmet janë të dizajnuara për ta paraqitur Irakun të paaaftë për të ofruar siguri.

NOA/RFE

KOMENTE