English

Rama, pas varrimi: Demonstratë e dytë të premten

Fier, 23 Janar 2011 NOA/ Ervin Tirana - Të premten ora 14:00 të gjithë në bulevard, më të shumtë se kurrë për të ndaluar dorën e krimit qeveritar sepse kjo do të jetë demonstrata e dytë në nderim të viktimave.

kështu ka deklaruar sot në Fier pas varrimit të një prej tre viktimave në demonstratën e parë të premten që shkoi, kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama.

Ai tha se “do rezistojmë paqësisht bashkë me çdo shqiptar kundër krimit në pushtet”.

Kurse ka deklaruar edhe se “akuzat ndaj Prokurores së Përgjithshme janë surrati i vërtetë i regjimit të kusarisë”.

[media id=26 width=320 height=240]

Për Ramën, “heroizmi i vrasësve dhe sulmi ndaj Prokurores është kambana më e fortë e alarmit”.

Rama e ka mbyllur fjalën e tij me paralajmërimin: S’ka dhunë shtetërore që ta marrë peng Shqipërin”.

e.t/NOA

KOMENTE