Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Misioni i posaçëm, kë dërgoi BE në Tiranë
English

Misioni i posaçëm, kë dërgoi BE në Tiranë

Tiranë, 26 Janar, NOA Update – Delegacioni i Bashkimit Evropian, i dërguar me urgjencë nga komisionerja e Punëve të Jashtme, Katerinë Ashton, kryesohet nga vetë

drejtori për Ballkanin Perëndimor në Shërbimin e ri Diplomatik Europian, Miroslav Lajçak.

Ndërkaq, ai shoqërohet edhe nga Sabina Stadler, Terkel Petersen, si edhe Etore Sequi ambasador i delegacionit të Komisionit Evropian në Tiranë. Ky mision nis sot takimet për të negociuar mes qeverisë dhe opozitës për të gjetur një zgjidhje të krizës.

Në kuadër të tyre, përfaqësuesit e tij kanë parashikuar të zhvillojnë takime me presidentin Bamir Topi, kryeministrin Sali Berisha, kryetaren e Kuvendit Jozefina Topalli dhe liderin e opozitës, Edi Rama ... (vijon)

n.e/NOA

KOMENTE