Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Urgjent/ Mbërrin në Presidencë, i dërguari i BE-së
English

Urgjent/ Mbërrin në Presidencë, i dërguari i BE-së

Tiranë, 26 Janar, NOA – Miroslav Lajcak, i dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian, sapo ka mbërritur në institucionin e Presidencës shqiptare, për të zhvilluar aty një takim të posaçëm me kreun e shtetit, Bamir Topi, në kuadrin e situatës së acaruar politike aktuale në vendin tonë.

I dërguar me një mision të posaçëm nga vetë komisionerja e Jashtme e BE, Katerinë Ashton, Lajcak, ka ardhur në Shqipëri për të parë nga afër se çfarë po ndodh në të vërtetë mes palëve të politikës dhe të kryejë si të jetë më mirë e mundur, një ndërmjetësim të palës evropiane mes tyre, për të arritur kështu në një qetësim të toneve dhe përshkallëzimin e mundshëm të protestave dhe dhunës gjatë tyre ...(vijon)

n.e/NOA

KOMENTE