English

Vjehrra në muajin e mjaltit, nusja kërkon divorcin

Romë, 27 Janar, NOA– Një nuse e re ka kërkuar divorcin, pasi në muajin e mjaltit, burri i saj kishte marrë me vete dhe nënën e tij. Kjo ndodhi në Romë, ku, Marianna C., 37 vjeçe, estetiste u paraqit në gjykatë pak më shumë se një muaj nga martesa e saj me Stephen O.. Ngjarja që bëri të prishej marrëdhënia martesore filloi më 13 dhjetor, dy ditë pas martesës, kur të porsamartuarit ishin paraqitur në aeroportin Fiumicino (Romë) për tu nisur në Paris.

“Në aeroportin romak – lexohet në deklaratën e lëshuar nga nusja në gjykatë, e cila mbrohet nga avokatët Anna Orecchioni dhe Giacinto Canzona - është paraqitur edhe nëna e dhëndrit”. I shoqi i 37 vjeçares ka deklaruar se nuk mund ta linte vetëm nënën e sëmurë.

Pas muajit të mjaltit dhe pas festës së krishtlindjeve, dhe kjo kaluar me vjehrrën, nusja e re nuk ka duruar më dhe është kthyer në Napoli, te prindërit e saj.

Sipas gjykatës lidhja emocionale e tepruar e burrit për nënën e tij ka krijuar pamundësinë e një marrëdhënie të shëndetshme martesore.

a.e./NOA

KOMENTE
 • Natalia20:54 - 12 Nëntor 2011
  po kjo nena e djalit te vjerren e vet pas vetes e ka mbajtur????? fajin e kane patur si nena ashtu dhe djali. nuk kish dy njerez te tjere ai ta linte nenen pastaj tani qe ka dhe kujdestare. po ka dashur vete nena te vinte se ska dashur ta linte te birin. ka qene nje nene xheloze ajo per djalin... me vjen keq per nusen e re
 • Klajdi Arbri20:44 - 12 Nëntor 2011
  po mire mo po nena nuk ka pas faj ketu ci duhet asaj ne muaj mjalti.sikur do i ikte djali pergjithnje.si mendoni ju pse quhet muaj mjalti qe te jet dhe nena aty apo qe te rishe vetem me nusen.edhe ju qe i thoni rruge te mbare nenes qe donte te shkonte me ata ta mbaj djalin ne shpi se i ri eshte
 • pufi ola20:36 - 12 Nëntor 2011
  ska gje se gjen nje tjetre pa vjerr
 • Xhoi Kabashi20:31 - 12 Nëntor 2011
  me vjen keq fajn e ka saliu..:P
 • erion15:59 - 12 Nëntor 2011
  fajin e ka vjerra qe pranoi te shkonte me ta ne muajin e mjaltit
 • Astrit Bërbatovci15:04 - 12 Nëntor 2011
  Ktu plotësisht ka qenë fajtor nusja, dhe rruga e mbarë i qoft për Napoli. Nëna është e shenjtë dhe duke e ditur që 9 muja të ka mbajt në bark dhe të ka ritur deri në moshen e madhore duhesh si djal hallall me u kujdest edhe ti për nënen. Simbas fes Islame thojnë: Djali e ka xhenetin nërë këmbët e nënës ndërsa vajzat nërë këmbët e burit. Ja bëft reja ksaj nuse t'pa shpirt sikur qysh ja ka bërë vetë vjerrës. Ky djali i shkret paska qenë jetim që nuk paska pas babë me ja lanë nënen, në këtë situat me qenë është shumë rënd.
 • Odi PitiIm14:48 - 12 Nëntor 2011
  Sa gje e kote...te ndahesh se ishte vjerra me vete.Pa lidhje
 • .................14:40 - 12 Nëntor 2011
  Mire se dhendri ka marre me vete nenen e tij ,po ajo budallaqja pse nuk e ka marre me vete nenen e saj??????
 • .................14:37 - 12 Nëntor 2011
  Mire se dhendri e paska marre nenen e tij,po nusja pse nuk e ka marre nenen e saj??????????? Tamam muaj mjalti paska qene!!!!
 • diku14:20 - 12 Nëntor 2011
  e shkreta nuse
 • Maks23:28 - 10 Nëntor 2011
  mbi nenen nuk vihet nusja...shkoi ne napoli?? rruge te mbare...:P
 • Ani 13:17 - 10 Nëntor 2011
  ahahahaha ilir, i shkreti eshte i vogel ska faj :D vertet nena eshte e shenjte por cordoni ombelikal nuk mbahet gjithe jeten me nenen, po thuaj taljan hesapi (keta edhe 60 vjecar rrine akoma me nenat) :D e shkreta nuse!!!!
 • Tina12:30 - 10 Nëntor 2011
  Po atehere pse nuk e kane shtyre muajin e mjaltit dhe ta benin kur te sherohej nena..?! Per mendimin tim gabim ne kete rast ka qene dhendri.
 • Ilir Hoxha16:51 - 31 Tetor 2011
  po edhe nena eshte nje gje e shtrenjte qe ai i shkreti nuk mund ta linte vetem te semure prandaj fajin e ka nusja