Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Mustafa: Thaçi joserioz për koalicionin, LDK do qëndrojë në opozitë
English

Mustafa: Thaçi joserioz për koalicionin, LDK do qëndrojë në opozitë

Prishtinë, 30 janar 2011, NOA- Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa deklaron se PDK e Hashim Thaçit ende nuk e ka ftuar në koalicion.

Duke folur para mediave ai tha se, LDK nuk e mirëpret më ftesën e Thaçit për koalicionin qeveritar.

Ai shtoi më tej se partia e tij po pret rezultatet përfundimtare të KQZ-së, por pavarësisht tyre vendimi për koalicionin nuk ndryshon.

Mustafa u shpreh i bindur që Lidhja Demokratike e Kosovës ta vazhdojë politikën në opozitë.

Ai i cilësoi si pazare tentativat e koalicionit nga ana e PDK-së dhe kryetarit të saj.

a.y/NOA

KOMENTE