Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Atentat ndaj Genc Gjokutaj, avokati i Selmanllarit dhe Fazlliç
English

Atentat ndaj Genc Gjokutaj, avokati i Selmanllarit dhe Fazlliç

Tiranë, 9 shkurt 2011, NOA- Një sasi e konsiderueshme eksplozivi i është vënë makinës së avokatit Genc Gjokutaj.

Burime zyrtare të policisë konfirmojnë për agjencinë e lajmeve NOA, se sasia e eksplozivit të vendosur në makinë fatmirësisht nuk ka shpërthyer.

Menjëherë sapo është sinjalizuar për rastin policia ka mbërritur në vendngjarje dhe ka nisur punën për heqjen e këtij eksplozivi dhe marrjen e masave për gjetjen e autorëve.

Gjokutaj është i njohur si avokat i disa prej çështjeve me karakter politik.

Ai është përfaqësues ligjor i biznesmenëve, Rrahman Selmanllarit dhe biznesmenit serbo-boshnjak Damir Fazlliç

Rahman Selmanllari dhe Damir Fazlliç, janë biznesmen të lakuar nga opozita për lidhje të ngushta me familjarë të kryeministrit.

a.y/NOA

KOMENTE