Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Bien në pranga dy persona, akuzohen për armëmbajtje pa leje dhe vjedhje
English

Bien në pranga dy persona, akuzohen për armëmbajtje pa leje dhe vjedhje

Shkodër, 9 shkurt 2011, NOA - Mbrëmjen e djeshme në qytetin e Shkodrës ka rënë në pranga një 17-vjeçar me iniciale T.P, për armëmbajtje pa leje.

Arrestimi i tij u bë pasi, po mbrëmjen e djeshme në vedin e quajtur zalli i lumit Kir, ka qëlluar në ajër, me armë zjarri automatik, të cilën e mbante pa leje.

Nga ana e uniformave blu, u bë e mundur kapja e autorit së bashku me armën se zjarrit Automatik model 56 dhe një krehër me fishekë, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Një tjetër arrestim nga ana e Policisë së Shkodrës u bë po dje, ku u ndalua në flagrancë shtetasi Erjon Shekaj 24 vjeç, banues në fshatin Aliaj, rrethi Malësi e Madhe.

Arrestimi i këtij shtetasi u bër për arsye se, 24 vjeçari, ka tentuar të vjedhë Skrap nga vagonat e trenit të linjës Bajzë– Shkodër .

Shekaj do të ndiqet penalisht për veprën penale, “Vjedhje e ngelur në tentativë”.

a.y/NOA

KOMENTE