Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Kantrimen përfundon takimin me Berishën, tani takim me Topin
English

Kantrimen përfundon takimin me Berishën, tani takim me Topin

Tiranë, 9 shkurt, NOA – Sapo ka përfunduar takimi i përbashkët mes ndihmës-sekretarit amerikan të Shtetit, Tomas Kantrimen dhe kryeministrit Berisha.

Lajmi konfirmohet për agjencinë e Lajmeve NOA nga burimet pranë Kryeministrisë, ndërkohë që Kantrimen tashmë ka rezervuar një takim edhe me kreun e shtetit, Bamir Topi.

Për të dalë më pas në një konferencë shtypi, rreth orës 19.00, ku do të komunikojë edhe përfundimet e diskutimeve që ai pati sot me përfaqësuesit e lartë të politikës shqiptare.

Sikundër, edhe qëndrimin e politikës amerikane ndaj zhvillimeve më të fundit në Shqipëri.

Kantrimen vazhdimisht gjatë ditëve të fundit është shprehur në lidhje me to, duke shprehur në të gjitha prononcimet e tij rreth Shqipërisë se nevojitet patjetër dialog politik mes palëve për të kaluar ngërçin e krijuar ... (vijon)

n.e/NOA

KOMENTE