Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Ushqehet me pesë sapunë në javë
English

Ushqehet me pesë sapunë në javë

SHBA, 9 Shkurt NOA - Mjekët e kanë quajtur “picacismo” dhe është një varësisë e rrallë që shtyn njerëzit të hanë substanca jo-ushqimore, nga monedhat tek sapunët. Faktikisht një 19 vjeçare amerikane, Tempestt Henderson, vuan nga kjo sindromë preh shumë vitesh dhe ajo ushqehet me pesë sapunë ën javë, plus disa porcione të detergjenteve pluhur.

“Ushqimi”, sipas gazetës britanike “Daily Mail”, në të njëjtën kohë ka një “shije të këndshme mirë” madje të kripur për ata që e konsumojnë. Sipas ekspertëve të cilët kanë analizuar shumë raste të tilla, “picacismo” mund të të shkaktohet nga mungesa e mineraleve. Por në rastin e Tempestt, ka qenë stresi shkaktar i kësaj varësie, ku pasi u nda nga i dashuri i saj, ajo filloi të ushqehej dhe të “shijonte” sapunë të të gjitha llojeve dhe kjo në sytë me mosbesim të prindërve të saj të shqetësuar.

r.b/NOA

KOMENTE