Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
E rrallë, disidenti kubanez refuzon lirinë
English

E rrallë, disidenti kubanez refuzon lirinë

Kubë, 12 shkurt, NOA - Kuba ka liruar dy disidentë të burgosur, por njëri prej tyre nuk ka pranuar të largohet nga burgu derisa të gjithë të burgosurit politikë të lirohen.

Hektor Maseda, i cili është dënuar me 20 vjet heqje lirie nën akuzat për tradhti, tha se nuk do të pranojë ofertën për liri derisa autoritetet të përmbushin kërkesat e tij.

Maseda dhe Eduardo Diaz, i cili u lirua të premten, ishin në mesin e 52 disidentëve, të cilët qeveria e presidentit Raul Kastro kishte premtuar se do t’i lirojë, sipas një marrëveshjeje të ndërmjetësuar nga Kisha Katolike. Nëntë nga 52 disidentët politikë mbeten ende në burg.

NOA/RFE

KOMENTE