English

Ambasadori i Austrisë, viziton sot Kamzën

Kamëz, 10 mars, NOA – Ditën e sotme, ambasadori i Austrisë Florian Raunig do të vizitojë Bashkinë Kamëz, ku do të zhvillojë një takim zyrtar me kryetarin e këtij institucioni, Xhelal Mziu.

Bëhet me dijeni se ky takim bëhet në kuadër të bashkëpunimeve me institucione të huaja të akredituara në Shqipëri.

Bashkia Kamëz pret të tretin ambasador brenda pak javësh, ndërsa qytetin e Kamzës e vizituar ambasadori i Kinës dhe i ai Çekisë.

n.e/NOA

KOMENTE