Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Protesta çdo dy ditë, kërkohet largimi i qeverisë kroate
English

Protesta çdo dy ditë, kërkohet largimi i qeverisë kroate

Kroaci, 20 mars, NOA - Në kryeqytetin kroat Zagreb disa mijëra protestues kanë kërkuar sërish dorëheqjen e qeverisë. Demonstruesit protestuan para selisë së partisë në pushtet dhe lëshuan parullat: "ne jemi kroatë" dhe në drejtim të kryeministres Jadranka Kosor "Jaco, zhduku".

Ata kërkuan zgjedhje të parakohshme dhe kërcënuan me një grevë të përgjithshme. Demonstruesit e akuzojnë qeverinë për korrupsion dhe keqmenaxhim të krizës financiare, nga e cila kroatët janë goditur rëndë.

Që prej muajit shkurt çdo dy ditë në Zagreb dhe qytete të tjera kroate mbahen protesta kundër qeverisë.

NOA

KOMENTE