Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Vdes ikona e kinemasë Elisabet Tejlor
English

Vdes ikona e kinemasë Elisabet Tejlor

SHBA, 23 mars, NOA – Ylli i kinemasë botërore Elisabet Tejlor është shuar sot në moshën 79-vjeçare. Mediat ndërkombëtare shkruajnë se vdekja e saj ka ardhur si pasojë e probleme serioze më shëndetin. Gjatë viteve të fundit ajo vuante nga probleme kardiake. Ndërsa u kurua dhe nga një kancer në lëkurë dhe dy pneumoni.

Vdekja e aktores së njohur cilësohet si një prej humbjeve më të mëdha të Hollivudit.

Komentet e para në agjencitë ndërkombëtare e cilsojnë ikjen e Tejlor, si mbylljen e një epoke në historinë e kinematografisë botërore.

CCN, USA Today, BBC dhe mjaft agjenci prestigjioze shkruajnë se lajmi i vdekjes është konfirmuar nga personeli i spitalit ku ajo kurohej prej kohësh në Los Angelos.

a.k/NOA

KOMENTE