Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Barak Obama, sërish kandidat për president i SHBA-ve
English

Barak Obama, sërish kandidat për president i SHBA-ve

Uashington, 5 prill, NOA – Rikandidimi i presidentit amerikan, Barak Obama, për postin e kreut të ri të Shteteve të Bashkuara tashmë është jo më një aludim, por një lajm zyrtar.

Ai u bë me dije nga vetë ai, pasi ka njoftuar se po kërkon një mandat tjetër katërvjeçar dhe fillimin e fushatës elektorale për zgjedhjet presidenciale të vitit të ardhshëm.

Presidenti Obama konfirmon se po paraqet dokumentet që kërkohen nga Komisioni Federal i Zgjedhjeve për të filluar të kërkojë donacione për fushatën e tij për vitin 2012.

Duke patur besim se do të mbështetet nga administrata e tij për të mbrojtur arritjet e arritura deri tani së bashku.

Karriera presidenciale e Obamës nisi para 4 vitesh, kur ai së bashku me Hillari Klintonin, ishin dy kandidatët kryesore për të drejtuar Amerikën.

Ardhja e tij në pushtet u cilësua si një revolucion në mbrojtjen e të drejtave të njeriut, pasi ishte i pari president me ngjyrë në histori, i Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

n.e/NOA

KOMENTE