English

Bie me makinë nga kati i gjashtë dhe shpëton

Melburn, 5 Prill NOA - Rripi i sigurimit i ka shpëtuar jetën një gruaje nga Melburni në Australi, e cila ra nga kati i gjashtë i një parkimi shumëkatësh.

Diçka e tillë ndodhi pasi ajo kishte kaluar barrierën e sigurisë dhe si rrjedhojë përfundoi në rrugë duke rënë nga 30 metër lartësi.

Ekipet e shpëtimit gjetën makinën të dëmtuar rëndë në pjesën e pasagjerit, me gruan në fjalë e cila mbahej vetëm nga rripi i sigurimit në sediljen e saj.

Shoferja, një 41 vjeçare u shtrua menjëherë në spitalin më të afërt, ku kishte pësuar një çarje në kokë dhe lëndime të mundshme të shtyllës kurrizore.

r.b/NOA

KOMENTE
  • deshira10:49 - 05 Prill 2011
    ..ne kete bote eshte mira ajo qe vendos kohen dhe menyren per gjithcka!