Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Facebook, mësuesja kritikonte studentët online, shkarkohet nga detyra
English

Facebook, mësuesja kritikonte studentët online, shkarkohet nga detyra

SHBA, 5 Prill NOA - Ti shkruash lirshëm miqve në Facebook mund të kushtojë shtrenjtë. Në SHBA diçka e tillë mund të kushtoje madje dhe vendin e punës.

Diçka e tillë ka ndodhur në një shkollë të Paterson, në New Jersey, e cila u shkarkua nga presidenti i saj pasi kishte kritikuar online studentët e saj.

Gruaja në fjalë, të cilës ende nuk i dihet emri, ka njoftuar kohë më parë në këtë rrjet social tepër të njohur se ndihej si një “roje e cila ruante të gjithë kriminelët e ardhshëm të mundshëm”.

Fraza, që ishte e destinuar për “miqtë e saj të Facebook”, në një farë mënyre u përhap, ku u lexua nga përgjegjës më të lartë, nga prindërit e studentëve, të cilët menjëherë e kërkuan shkarkimin e saj nga detyra.

Momentalisht e gjithë ngjarja ka kaluar në duart e gjykatësit.

r.b/NOA

KOMENTE