Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Gadafi: Ejani të diskutojmë për ndryshimet në vend, por s’e lë karrigen
English

Gadafi: Ejani të diskutojmë për ndryshimet në vend, por s’e lë karrigen

Tripoli, 5 prill, NOA – Libia është gati për të diskutuar mbi reformimit e sistemit të saj politik, por ama me kushtin absolut: Që kolonel Muamar Gadafi të vazhdojë të qëndrojë në pushtet.

Ky ka qenë reagimi më i fundit që ka mbërritur nga qeveria e Libisë, përmes një njoftimi të posaçëm.

Sipas tij, Gadafi duhet të qëndrojë në pushtet, kjo është e padiskutueshme dhe pastaj mund të diskutohet se çfarë duhet të ndryshohet në këtë vend. Në këtë mënyrë, Gadafi premton gjetjen e një zgjidhje politike, e cila do t’u jepte fund luftimeve në vend, por ama nuk tërhiqet nga pozicioni i tij i drejtimit të Libisë.

n.e/NOA

KOMENTE