English

Incidentet, reagon OSBE: Partitë të sillen në mënyrë të përgjegjshme

Tiranë, 5 prill, NOA – Ambasadori i OSBE-së, Eugen Uollfarth reagoi sot për incidentet e ndodhura në nisje të fushatës elektorale. Në një deklaratë dhënë sot për mediat, kreu i OSBE-së në Tiranë ka dënuar aktet e dhunës dhe ka kërkuar më shumë përgjegjshmëri nga ana e klasës politike.

Uollfarth ka theksuar se “partitë duhet të sillen në mënyrë të përgjegjshme”.

A është ndalur dhe në modelin që duhet të sjellin partitë politike. Ambasadori i OSBE-së ka theksuar se në një “fushata duhet të ketë vend për argumente” dhe “jo për dhunë”.

a.k/NOA (vijon...)

KOMENTE