Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Libi, rebelët nisin tregtinë e naftës
English

Libi, rebelët nisin tregtinë e naftës

Libi, 5 prill, NOA - Një transportues nafte ka ndaluar në qytetin libian të Tubrukut për të marrë ngarkesën e parë të naftës që po eksportohet nën mbikëqyrjen e trupave anti-qeveritare.

Besohet se anija do të udhëtojë drejt Katarit, vend ky që ka njohur këshillin e opozitës si të vetmin përfaqësues legjitim të Libisë.

Kjo është dhe hera e parë që një sasi nafte del nga ky vend pa kaluar në kanalet e përdoruara nga Gedafi dhe pushteti i tij.

NOA/RFE

KOMENTE