Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Moda: Pranverë- verë 201, lamtumirë pantallonave të ngushta, vijnë në modë...
English

Moda: Pranverë- verë 201, lamtumirë pantallonave të ngushta, vijnë në modë...

Tiranë, 8 Prill, NOA- Vera e sivjetme kthehet në botën e modë me një ringjallje të viteve '70: pantallona të gjëra në fund.

Ata kthehen pasi u nxorën jashtë modës prej disa vitesh, kur të gjithë filluan të veshin pantallona të ngushta si ato të balerinave. Por, në modë duket se asgjë krijohet, as nuk shkatërrohet, por gjithçka transformohet.

Shumë yje të modës, si Victoria Beckham, Lauren Conrad kanë filluar të paraqiten në publik me veshje të tillë. Stilistët që kanë ringjallur këtë model pantallonash janë Anna Sui, Tory, Burch, Derek Lam, Jason Wu, Roberto Cavalli, të cilët i kanë thënë lamtumirë pantallonave me bel të shkurtër dhe kanë risjellë ato me bel të lartë.

Në këtë sezon këtë lloj modeli pritet ta shohim në të gjitha ngjyrat.

KOMENTE
  • deshira19:01 - 08 Prill 2011
    Me pelqen qe u rikthye perseri ne mode... mbasi disa prej nesh thjesht per te qene moderne duke i veshur edhe pse nuk na shkojne ,perbuzim bukurine e femres!A kini dhe ju te njejtin mendim?
  • Anizel18:51 - 08 Prill 2011
    ...e shyqyr se na hapen barkun....se duhet të veshin top-modelet pastaj mileti,,,a mjere ata qe perdorin këto mendje... njeriu është dhe duhet të jetë vetvetja.