English

Shpëton fëmijën në det, zbulon se ishte i biri

Venecia, 9 Prill, NOA – Nuk ka hezituar as një moment, por është hedhur në ujërat e Riva dei Sette Martiri, Venecia, kur ka parë një fëmijë dhe një grua të moshuar që kanë rënë në det.

Një kameriere moldave, kanë cituar mediat vendase ka vrapuar për të shpëtuar nga mbytja foshnjën kur ka vënë re se ai ishte i biri dhe e gruaja e moshuar gjyshja e fëmijës.

Gruaja që punon në një restorant në Via Garibaldi, tha se nuk dinte të notonte, por kur e pa fëmijën të binte në ujë ka reaguar menjëherë.

Gjyshja ishte duke shkuar me të voglin te e ëma, kur humbi ekuilibrin dhe ra në ujë me fëmijën.

a.e./NOA

KOMENTE