Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Zjarr te ish-uzina e Traktorëve, nën flakë banesat e komunitetit rom
English

Zjarr te ish-uzina e Traktorëve, nën flakë banesat e komunitetit rom

Tiranë, 16 prill 2011, NOA- Një zjarr me përmasa të mëdha ka përfshirë një zonë pranë ish-uzinës së Traktorëve.

Sipas të dhënave paraprake pjesa që është përfshirë nga zjarri është një zonë ku pjesa më e madhe e banesave u përkasin komunitetit rom.

Forcat e zjarrfikësve dhe të policisë kanë mbërritur në vendngjarje për të vënë nën kontroll situatën.

Ndërkaq ende nuk dihen arsyet që kanë çuar në rënien e zjarrit, dhe sipas bilancit paraprak nuk flitet për të dëmtuar.

Mësohet se nga zona e përfshirë nga zjarri është bërë evakuimi i banorëve, në mënyrë që të shmanget çdo lloj incidenti.

a.y/NOA

KOMENTE