English

Bremeni ndal serinë e fitoreve të Shalkes

Berlin, (Gjermani) 17 prill, NOA - Në Bundesligë Bremeni i dha fund serisë së fitoreve të Schalke 04-ës nën drejtimin e trajnerit të ri Ralf Rangnick. Lojtarëve nga Gelsenkircheni iu desh të kënaqeshin me një barazim 1:1 në stadiumin e Bremenit, Weserstadion. Rezultatet e tjera të Bundesligës janë këto: Këln - Shtutgart 1:3, Hofenhajm - Frankfurt 1:0, Hamburg - Hanover 0:0, Kaizerslautern - Nurnberg 0:2, Volfsburg - St. Pauli 2:2.

Sot zhvillohen ndeshjet: Bajern i Mynihut - Bajer Leverkuzen dhe Dortmund - Frajburg.

NOA/DV

KOMENTE