English

LG Electronics zyrtarizon LG LU6800 Optimus Big

SHBA, 27 Prill NOA - LG Electronics ka prezantuar gjatë këtyre ditëve në formë zyrtare të riun LG LU6800 Optimus Big, smartphon-in Android me ekran me prekje, të cilit muajin e kaluar ju bënë të njohura të dhënat në mënyrë paraprake.

Në fundin e kësaj jave ai do të jetë i pranishëm në tregun korean dhe mund të themi se do të dallohet nga prania e një ekrani me prekje të një madhësi prej 4.3 polësh, me të njëjtën teknologji NOVA të përdorur në LG Electronics P970 Optimus Black.

LG LU6800 Optimus Big do të përfshijë një kamera të pasme prej 5.0 megapixel dhe një procesor Nvidia Dual Core nga 1 GHz.

Smartphon-i do të mbërrijë në dyqane me një sistem operativ Android 2.2, por me siguri do të azhurnohet në Android 2.3 gjatë javës së ardhshme.

r.b/NOA

KOMENTE