Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
I fshihej drejtësisë, arrestohet në Itali falsifikatorja e dokumentave
English

I fshihej drejtësisë, arrestohet në Itali falsifikatorja e dokumentave

Tiranë, 29 prill 2011, NOA- Një 32 vjeçare është arrestuar gjatë ditës së djeshme në zonën e njohur si Grammichele Catania në Itali për tu ekstraduar drejt Shqipërisë.

Aneda Kola me origjinë nga Vlora është arrestuar nga efektivat e bluve italianë, pasi dy vjet më parë Gjykata e Tiranës e ka dënuar atë për falsifikim dokumentash.

E arrestuara Kola është dënuar me 9 muaj burg dhe 400.000 lekë gjobë, për kryerjen e veprave penale të “Falsifikimit të akteve të gjendjes civile“ dhe “Falsifikimit të letërnjoftimeve, pasaportave ose vizave”.

Ndërkaq mësohet se arrestimi i saj është bërë pas kërkesës s Interpol Tirana, ndërsa pritet që në ditët në vijim ajo të ekstradohet drejt vendit tonë.

a.y/NOA

KOMENTE