English

Aksident në Sauk, vdes 32-vjeçari

Tiranë, 3 maj, NOA – Një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur ditën e djeshme në Sauk. Ritvan Xhabirr Kapeta, 32 vjeç, banues në Tiranë ka humbur jetën pas përplasjes me një automjet. Kapeta ka qenë duke drejtuar një motor. Sipas policisë aksidenti ka ndodhur nga parakalimi i gabuar i automjetin tip “Volsvagen Pasat”, me targa TR 4999 P, i cili drejtohej Enis Lorenc Sollaku, 19 vjeç.

Sollaku ka hyrë për parakalim gabimisht para një autobusi dhe është përplasur me motorin.

Për pasojë ka gjetur vdekjen e menjëhershme Ritvan Kapeta dhe është plagosur lehtë vëllai i tij 26-vjeçar, Bledar Kapeta.

Pas verifikimit të rrethanave të aksidenti, policia ka arrestuar drejtuesin e mjetit, Enis Sollaku.

a.k/NOA

KOMENTE