English

Tritol në një qendër tregtare në Lezhë

Lezhë, 3 maj, NOA – Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në një qendër tregtare në qytetin e Lezhës. Mësohet se shpërthimi ka ndodhur orët e para të mëngjesit të sotëm në ambientet tregtare.

Sipas policisë nuk ka të lënduar përveç dëmeve materiale në godinë. Mësohet se hapja e kësaj qendre tregtare është bërë një ditë më parë. Forcat e policisë kanë shkuar në vendngjarje dhe kanë nisur hetimet në lidhje me ngjarjen.

a.k/NOA (vijon...)

KOMENTE