English

Lezhë, ekzekutohet 40 vjeçari, dyshohen motive pronësie

Lezhë, 6 maj 2011, NOA- Vetëm pak çaste më parë një 50 vjeçar është ekzekutuar në mes të qytetit të Lezhës.

Nga të dhënat e deritanishme nuk bëhen të ditura arsyet e kësaj vrasje, ndonëse dyshohet që në thelb të saj të kenë qenë motive pronësie, kjo pasi viktima është vrarë teksa ka qenë duke punuar tokën e tij.

Ndërkaq 50 vjeçari është identifikuar si Gjon Toma dhe mësohet që ngjarja të ketë ndodhur në fshatin Barbullosh të Lezhës.

Uniformat blu të qytetit kanë mbërritur në vendngjarje dhe po punojnë për të identifikuar autorin dhe për të zbardhur rrethanat e ngjarjes.

a.y/NOA

KOMENTE
  • bagdagyll19:02 - 24 Korrik 2011
    O NUK JE TI PER TE QEVERISUR, KAM SHUM FRIKE SE PO TE QOJME EDHE ME BAGTI TI GJYSMEN PERSERI SI SJELL NE SHPI!!!!!!!!!!!!!!!