English

SHBA publikon videot e sulmit ndaj Osama bin Ladenit

Shtetet e Bashkuara i kanë bërë publike disa video që janë sekuestruar gjatë vërsuljes së forcave speciale në kompleksin në qytetin Abotabad në Pakistan ku fshihej kreu i rrjetit terrorist Al Kaida, Osama bin Laden.

AFP transmeton se në njërën nga videot shihet Osama bin Laden duke parë veten në televizor.

Radio Evropa e Lirë citon dhe një zyrtar të lartë amerikan të mbrojtjes të ketë thënë se vërsulja ka zbuluar "koleksionin më të madh të materialeve terroriste të gjetur ndonjëherë".

KOMENTE