Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Vodhën kabull bakri, prangosen 3 persona, i katërti shpallet në kërkim
English

Vodhën kabull bakri, prangosen 3 persona, i katërti shpallet në kërkim

Pukë, 7 maj 2011, NOA- Policia e Pukës ka ndërmarrë një operacion, ku ka vënë nën pranga 3 persona dhe ka shpallur në kërkim një të katërt.

Arrestimet e tyre u bënë pasi në orët e para të mëngjesit të djeshëm tre të ndaluarit së bashku me personin e katërt i cili është shpallur në kërkim, në bashkëpunim me njeri-tjetrin kanë vjedhur në fshatin Kimez të Komunës Gjegjan rreth 20 kg tel dhe kabull material bakri, të cilin më pas ia kanë shitur një tjetër shtetaseje.

Të ndaluarit janë: Artan Ndoj, 23 vjeç, lindur dhe banues në fshatin Kimez, Komuna Gjegjan të rrethit Puke; Florin Prenga, 24 vjeç, lindur dhe banues në fshatin Gojan, Komuna Gjegjan e rrethit Pukë dhe Lumturije S., 48 vjeç, lindur në fshatin Kabash, Komuna Rrapë dhe banuese në fshatin Fushë- Arrës, të rrethit Pukë.

Por operacioni të policisë ka mundur ti shpëtojë, Artan Prenga, 22 vjeç, lindur dhe banues në fshatin Kimez, komuna Gjegjan.

Tre të rinjtë pasi kanë grabitur kabullin e bakrit ja kanë shitur Lumturije S. Dhe kjo u vërtetua nga ana e uniformave blu gjatë kontrollit të ushtruar në oborrin e banesës së kësaj të fundit, ku dhe u sekuestruar edhe një thes me një sasi të konsiderueshme fishekësh model 56.

Janë tre vepra penale me të cilat do të përballen dy nga të arrestuarit dhe i shpalluri në kërkim, “Vjedhjes në bashkëpunim” dhe Lumturije S. Do të ndiqet penalisht për “Përvetësim të mallrave të vjedhura” dhe “Mbajtje pa leje të armëve dhe municioneve luftarake”.

Ndërkoha efektivat e policisë po punojnë për vënien para drejtësisë edhe të të shpallurit në kërkim, Artan Prenga.

a.y/NOA

KOMENTE