English

Zhduket i riu, e përpin lumi Erzen

Shijak, 7 maj 2011, NOA- Një 14 vjeçar është zhdukur në orët e pasdrekes në rrjedhën e lumit Erzen.

I riu me iniciale M.Dh, mësohet të ketë shkuar me shokët për tu larë në lumin Erzen dhe dyshohet se 14 vjeçarin e ka rrëmbyer uji teksa po lahej.

Ngjarja e cila ka ndodhur në fshatin Rreth, ka vënë në lëvizje banorët e zonës, dhe strukturat e policisë dhe polumbarët të cilët janë impenjuar për gjetjen e të riut.

Sipas dëshmitarëve në vendngjarje, thuhet se 14 vjeçarin e ka përfshirë rrjedha sapo ka hyrë të lahet.

a.y/NOA

KOMENTE