English

Tepelenë, fiton kandidati i PS

Tepelenë, 9 maj, NOA – Kandidati i Partisë Socialiste në Tepelenë ka fituar përballë kandidatëve të PS dhe të Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar. Kandidati i PS-së, Tërmet Peçi marrë me 1741 vota. Ndërkohë Reshat Zike i LZHK-së ka marrë 1188 dhe ai i PD ka marrë 750 vota.

Edhe kandidati i Partisë Socialiste në Himarë, Jorgo Goro pritet të fitojë mandatin për kryetar bashkie përballë kandidatit të Partisë Bashkimi për të Drejtat e Njeriut, Vasil Bollano.

NOA

KOMENTE