English

Tiranë, Rama në avantazh ndaj Bashës

Tiranë, 9 maj, NOA - Rezultatet paraprake të numërimit në Tiranë rendisin kandidatin e PS-së Edi Rama në avantazh ndaj kandidatit të PD, Lulzim Basha. Rama ka 3301 vota kundrejt kandidatit të djathtë Lulzim Basha i cili ka marrë 2984 vota ndërsa kandidati Hysni Milloshi ka 51 vota.

Ndërsa në Bashkinë e Fierit kandidati i PS-së, Baftjar Zeqo ka marrë 2611, ndërsa kandidati i PD-së, Ilir Bele ka marrë 1756.

Në Himarë, nga rezultatet paraprake kandidati i PS-së, Jorgo Goro kryeson përballë kandidatit Vasil Bollano.

NOA

KOMENTE
 • Anizel17:00 - 09 Maj 2011
  ....jam me ty Drijola....nuk durohet Bollanoja me ushtrinë e tij...të këndojnë në vendin tonë...
 • Drijola16:54 - 09 Maj 2011
  lajmi me i mire eshte fitorja e ps ne himare te zduken greket dhe bollanet nga shqiperia
 • Zizu Zeka11:33 - 09 Maj 2011
  o DARDAN mos qaj or burr se po te doni ju te kosoves ja u nisim SALEN dhe LULIN atje, dhe jam i sigurt qe luften e dyte me SERBIN e keni gati.
 • Nebi Camcja10:18 - 09 Maj 2011
  po I NXORRI KATUNARI PREJ TROPOJE ME TESEREN E PPSH ne XHEP...
 • Dardan Daci10:00 - 09 Maj 2011
  me vjen qudi per tiranasit.vall ata spo diktkan kush esht i miri e i keqi.ata spo dikan se kush i beri ndryshimet ne shqiper,ai popull spo dika kush i nzori nga kafazi shum vjeqar drejt europes(popull budall)