Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Bashkia Durrës, Dako në avantazh ndaj Xhaferajt, edhe Këshilli dominohet nga PS
English

Bashkia Durrës, Dako në avantazh ndaj Xhaferajt, edhe Këshilli dominohet nga PS

Tiranë, 11 Maj 2011 NOA – Kryetari aktual i Bashkisë Durrës, Vangjush Dako deri tani kur janë numëruar gjysma e kutive të votimit, ndodhet në avantazh ndaj rivalit demokrat Ferdinand Xhaferaj.

Ndër 165 kuti votimi janë numëruar 89 dhe tek to rezulton se Vangjush Dako ka 18442

Vota kurse Ferdinand Xhaferaj 16942 vota ose 1950 diferencë.

Ndërkohë edhe për Këshillin Bashkiak dominon PS me 12976 e ndjekur nga PD me 10178 vota dhe LSI 3051 vota.

Më poshtë gjeni tabelën e plotë të votave deri në orën 16.00 për Këshillin Bashkiak Durrës.

PARTIA SOCIALISTE E SHQIPËRISË 12976
PARTIA DEMOKRATIKE 10178
LËVIZJA SOCIALISTE PËR INTEGRIM 3051
PARTIA DREJTËSI INTEGRIM DHE UNITET 2864
PARTIA DEMOKRACIA SOCIALE 930
PARTIA REPUBLIKANE SHQIPTARE 908
PARTIA DEMOKRISTIANE E SHQIPERISË 622
PARTIA SOCIALISTE E VERTETE 91 440
PARTIA G 99 293
PARTIA AGRARE AMBJENTALISTE E SHQIPËRISË 292
PARTIA KONSERVATORE 273
PARTIA BALLI KOMBËTAR 250
PARTIA LIGJ DHE DREJTËSI 224
ALEANCA DEMOKRATIKE 191
PARTIA SOCIALDEMOKRATE 171
PARTIA SOCIALISTE E MODERUAR 156
PARTIA E GJELBËR 140
LIDHJA DEMOKRISTIANE SHQIPTARE 135
LËVIZJA PËR ZHVILLIM KOMBËTAR 114
PARTIA LEVIZJA E LEGALITETIT 96
PARTIA BASHKIMI PËR TË DREJTAT E NJERIUT 93
PARTIA BALLI KOMBËTAR DEMOKRAT 77
PARTIA E PUNËS E SHQIPERISË E RIORGANIZUAR 74
PARTIA BASHKIMI DEMOKRAT SHQIPTAR 61
ALEANCA EUROPIANE EKOLOGJIKE 53
BASHKIMI LIBERAL DEMOKRAT 38
PARTIA RRUGA E LIRISË 23
PARTIA ALEANCA POPULLORE 23
PARTIA ALEANCA DEMOKRISTIANE 23
PARTIA ALEANCA PËR DEMOKRACI DHE SOLIDARITET 22

KOMENTE