English

Gara në Tiranë, Rama në avantazh

Tiranë, 11 maj, NOA – Në ditën e tretë të numërimit të votave, kryetari i PS-së, Edi Rama vazhdon të kryesojë përballë rivalit të PD-së, Lulzim Basha me nj diferencë prej 223 votash. Sipas KQZ-së, janë numëruar 324 kuti votimi nga 485 kuti votimi. Rama ka 85 403 vota, ndërkohë 85 180 vota ka Lulzim Basha i PD-së.

Ndërkohë numërimi ka përfunduar në njësinë 1 dhe në njësinë 10.

KOMENTE
  • Arev Jaila09:42 - 11 Maj 2011
    Qaj hallin Bashes .
  • sotir Labi09:29 - 11 Maj 2011
    Majlinde moj e uruar. Endero qe ne votimet e tjera,luli te mos jete per "master"(ne burg),dhe thuaji te hapi nje nga ato shtepite me drite te kuqe te dera,dhe ty te te veri drejtoreshe. PISLLEQET E KANE VENDIN NE PLEHERA.
  • Majlinda Ramja09:16 - 11 Maj 2011
    po ecni me shpejt e mos vanoni se lulzim basha do te lulzoji ..PD